Δευτέρα 18 Φεβρουαρίου 2019

"Μπαμ" στο γήπεδο Πεδινής, Συρράκο – Περιστέρι : 2-2!!!

Στο γήπεδο Πεδινής το Συρράκο υποδέχτηκε τον Αετό Περιστερίου και έφρε ισοπαλία με σκορ 2-2!

«Γκέλα» για την ομάδα του Συρράκου, που άφησε δυο πολύτιμους βαθμούς στη μάχη που δίνει για άνοδο, ενώ το Μπιζάνι τους έφτασε στους 32 βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν χάνοντας ευκαιρίες με σουτ των Πεζόδρομου και Λιόντου, με κεφαλιά του Κομπούλη και μια κεφαλιά του Αντωνίου στο δοκάρι.  Στο 10΄ σουτ του Μπάρδα αποκρούιει ο Μίχας και στο 15΄ ο Πλαστήρας χάνει ευκαιρία για το Περιστέρι. Στο 24΄ σέντρα του Κομπούλη, λάθος της άμυνας του Περιστερίου κι ο Πεζόδρομος από κοντά κάνει το 1-0. Στη συνέχει σουτ του Μητρογιάννη, λίγο άουτ η μπάλα. Στο 44΄ ο αμυντικός πασάρει προς τον τερματοφύλακα Μίχα, η μπάλα γκελάρει στον κακό αγωνιστικό χώρο και αλλάζει πορεία για να μπει αυτογκόλ για το 1-1.

Στην επανάληψη και πάλι ευκαιρίες με Πεζοδρόμο και Γεωργίου για το Συρράκο. Στο 47΄ φάουλ του Μερκούρη, προβολή του Κουλουκουριώτη για το 1-2. Στο 58΄ο Ψυχούδης ασίστ στον Καψάλη, αυτός τετ-α-τετ με τον τερματοφύλακα Μίχα, που αποκρούει εκτός περιοχής και αποβάλλεται με απευθείας κόκκινη κάρτα. Στη συνέχεια ασφυκτική πίεση από το Συρράκο με σουτ των Ντόντη, Πεζόδρομου και κεφαλιά του Γκόγκου να περνάνε άουτ. Σουτ του Μπούτικου, αποκρούει ο Παππάς. Στο 71΄ σέντρα του Μπούτικου, η μπάλα στον Αντωνίου, αυτός τη στέλνει στο δεύτερο δοκάρι, όπου ο Πεζοδρόμος ισοφαρίζει στο τελικό 2-2. Κι άλλες χαμένες ευκαιρίες για το Συρράκο με Μπούτικο, Ντόντη και Μητρογιάννη, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.