Κυριακή 24 Φεβρουαρίου 2019

"Διπλό" με ανατροπή το Ροδοτόπι, 1-3 την Κληματιά!!!

Στο γήπεδο Καρυών η Κληματιά φιλοξένησε την Πασσαρώνα Ροδοτοπίου και γνώρισε την ήττα με σκορ 1-3!

Δεύτερη σερί ήττα για τους κιτρινόμαυρους, αλλά και τα δυο ματς ήταν με δυνατούς αντιπάλους, που έχουν υψηλούς στόχους. Οι «πράσινοι» πήραν ένα σημαντικό «διπλό» και έφτασαν τους 40 βαθμούς, παραμένοντας 4οι, ενώ πλησίασαν στους 2 βαθμούς από την 3η Κρύα. Επίσης, αξίζει να σημειωθεί ότι και πάλι αγωνιστήκαν με πολλούς μικρούς ηλικιακά παίκτες, κάτι που πλέον είναι στόχος της ομάδας, να στηριχτεί σε νέα παιδιά.

Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Βλαχόπουλο μετά από ωραίο συνδυασμό με τον Γκουγιάννο. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να απειλήσουν με τους Βάσιο και Τσελέφη, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Στην επανάληψη ήρθε η ανατροπή, πρώτα ο Βάσιος με προβολή ισοφάρισε σε 1-1. Στη συνέχεια ο Κοσμάς Β. με κεφαλιά έκανε το 1-2. Τελικό 1-3 από τον Φειζουλά, μετά από ασίστ του Τσελέφη.