Κυριακή 24 Φεβρουαρίου 2019

"Αρκούδες" ανατροπής, 3-2 τη Φλόγα Πετσαλίου!!!

Στο ξερό γήπεδο Σταυρακίου η Πεντέλη υποδέχτηκε τη Φλόγα Πετσαλίου και πήρε τη νίκη με σκορ 3-2!

Μια νίκη που ήρθε με ανατροπή, αφού οι φιλοξενούμενοι στο ημίχρονο προηγούνταν με σκορ 1-2. Οι «αρκούδες» προφανώς επηρεασμένες από την ήττα στο ντέρμπι της περασμένης αγωνιστικής, συνήλθαν στην επανάληψη και πήραν ένα σημαντικό «τρίποντο».

Το σκορ άνοιξε ο Ντοντοβέτσι Εμ. με σουτ εντός περιοχής  στο 12ο λεπτό. Δυο λεπτά μετά ο Ντοντοβέτσι Ετ. αφού πέρασε και τον τερματοφύλακα Γκούβα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-2. Στο 44΄ ο Γούσης αρχικά μείωσε για την Πεντέλη με κεφαλιά.

Ενώ στο 51΄ο ίδιος παίκτης, με ψηλοκρεμαστό σουτ, ισοφάρισε σε 2-2. Τελικό 3-2 με σουτ του Λαμπρίδη εκτός περιοχής στο 72΄.