Σάββατο 16 Φεβρουαρίου 2019

Στην πέμπτη θέση το Χαροκόπι, 2-1 την Πλατανιά!!!

Στο γήπεδο Χαροκοπίου ο τοπικός Αετός υποδέχτηκε την ομάδα της Πλατανιάς και πήρε τη νίκη με σκορ 2-1!

Οι γηπεδούχοι έφτασαν έτσι τους 36 βαθμούς στην 5η θέση, ενώ η Πλατανιά παρέμεινε στους 10 και ισοβαθμεί στην τελευταία θέση με τους Λογγάδες.

Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους στο 16΄ όταν ο Τσιλίκης έκανε το σουτ, η μπάλα βρήκε στον Παππά Α. και κατέληξε στο δίχτυα. Στο 33΄ο Πρέντζας κερδίζει πέναλτι και ο Παππάς Α. το εκτελεί εύστοχα για το 1-1. Στο 65΄ ο Νούσης, μετά από σέντρα του Αντωνίου Θ., με πλασέ γράφει το τελικό 2-1.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν καλά σουτ με τους Καραπαπά και Πιλικίδη, αλλά απέκρουσε ο Θουλιώτης. Ευκαιρίες είχαν και οι Νούσης, Κοντογιάννης και Πολύζος για το Χαροκόπι.