Δευτέρα 18 Φεβρουαρίου 2019

Νίκη το Ροδοτόπι και παραμένει τέταρτο, 2-1 τη Δόξα Αναργύρων!!!

Στο γήπεδο Ροδοτοπίου η τοπική Πασσαρώνα υποδέχτηκε τη Δόξα Αναργύρων και πήρε τη νίκη με σκορ 2-1!

Μια νίκη που κρατά τους «πράσινους» στην 4η θέση του Α Ομίλου της Β΄ Ερασιτεχνικής με 37 βαθμούς, ενώ η Δόξα Αναργύρων υποχώρησε στην προτελευταία θέση με 13 πόντους.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 15΄ με πέναλτι που κέρδισε ο Παίκας και εκτέλεσε εύστοχα ο Ταμπουράς. Στο 44΄ ο Τσιλοτάι Α. σε φάση τετ-α-τετ πλασάρει εύστοχα για το 2-0. Το 2-1 ήρθε στο 94΄ μετά από ωραίο συνδυασμό των Τσάνη και Μάντη, η μπάλα φτάνει στον Πλιάκο, που με δυνατό σουτ στέλνει τη μπάλα στο «γάμα» της αντίπαλης εστίας. Οι φιλοξενούμενοι είχαν κι άλλες ευκαιρίες με τους Νικόπουλο και Γεωργαλή, αλλά δεν κατάφεραν να πετύχουν και δεύτερο τέρμα.