Δευτέρα 18 Φεβρουαρίου 2019

Δια ποδός Στεφάνου και δια χειρός Μυλωνά το "διπλό" της Ρίζας, 1-2 μέσα στο Πετσάλι!!!

Στο γήπεδο Πετσαλίου η τοπική Φλόγα υποδέχτηκε την ομάδα της Ρίζας και γνώρισε την ήττα με σκορ 1-2!

Νίκη για τη Ρίζα μετά από 8 αγωνιστικές και έφτασε τους 15 βαθμούς, με Στεφάνου και Μυλωνά να είναι οι πρωταγωνιστές για τους «αγριόχοιρους». Το Πετσάλι δεν είχε την ανάλογη πορεία μετά τη νίκη επί του Ατρομήτου, αφού μετράει 3 σερί ήττες και υποχώρησε στην 6η θέση με 23 βαθμούς.

Στο πρώτο ημίχρονο δεν σημειώθηκε κάποιο τέρμα, αν και ο Ντεμίρης και ο Ντοντοβέτσι έχασαν καλές ευκαιρίες για το Πετσάλι, ενώ για τη Ρίζα δυνατό σουτ είχε ο Βαρέλης και δυο ευκαιρίες ο Λαβδανίτης, η μια πέρασε η μπάλα λίγο άουτ και στην άλλη απέκρουσε ο τερματοφύλακας Μητσόπουλος Ι.

Στο 70΄ ο Μπόνιος με εκτέλεση έμμεσου κατάφερε και άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Στο 80΄ απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκόγκου για το 1-1. Δυο λεπτά μετά κοντινό πλασέ του Παντούλη, αποκρούει σωτήρια ο Μυλωνάς. Στο 85΄ μετά από κεφαλιά του Λαβδανίτη στο πρώτο δοκάρι ο Στεφάνου Α. με καρφωτή κεφαλιά γράφει το 1-2. Στις καθυστερήσεις δίνεται πέναλτι για χέρι του Στεφάνου Α.. Το εκτελεί ο Κόκκορης για το Πετσάλι, αποκρούει και μπλοκάρει ο Μυλωνάς, σώζοντας την ομάδα του.