Τρίτη 19 Φεβρουαρίου 2019

Μοιρασιά στο Ενωσιακό για Σερβιανά και Λευκίμμη!!!

Στο Ενωσιακό γήπεδο τα Σερβιανά υποδέχτηκαν τη Λευκίμμη και το ματς έληξε ισόπαλο με σκορ 2-2!

Οι γηπεδούχοι πήραν το βαθμό στο φινάλε της αναμέτρησης με πέναλτι, ενώ οι φιλοξενούμενοι διαμαρτύρονται για τη διαιτησία.

Στο πρώτο ημίχρονο δεν σημειώθηκε κάποιο τέρμα, ενώ σουτ εκατέρωθεν δεν έβρισκαν στόχο. Στο 52΄ ο Κωσταμένας με ωραίο σουτ είναι αυτός που δίνει το προβάδισμα στα Σερβιανά. Δυο λεπτά μετά, κόρνερ του Τσεβανέλη, κεφαλιά του Τσόφλιου για το 1-1. Στο 89΄ ο Κυπτίου στην επαναφορά από απόκρουση του Αρχοντάκη βάζει μπροστά τους Κερκυραίους με 1-2. Στο 91΄ ο Μπλέτσας κερδίζει αμφισβητούμενο πέναλτι, το οποίο εκτελεί ο ίδιος για το τελικό 2-2.

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ: Αρχοντάκης, Πάσχος, Κωσταμένας (76' Ριστάνης), Κλείτσας (56' Τσιαφίτσας), Βραχνός, Πάκος, Πολυχρόνης (69' Νάνος), Μούτσιος, Μπλέτσας, Τσουμάνης, Διαμαντόπουλος.

ΑΕ ΛΕΥΚΙΜΜΗΣ: Ντούμης, Βούλγαρης (75' Καμαρά), Ιωαννίδης, Στόρεπ (30' Παπαδόπουλος), Βασιλάκης, Κιότσε, Τσοφλιός, Κύπτιου, Τσεβανίδης, Κάντας (65' Γαστεράτος), Λίμα (57' Σελμανάζ).