Δευτέρα 18 Φεβρουαρίου 2019

Οχτάρα η Κοσμηρά και παραμένει πρώτη!!!

Στο γήπεδο Κοσμηράς η τοπική ομάδα υποδέχτηκε τη Ρόνα Ανηλίου και την φιλοδώρησε με 8 τέρματα!

Οι φιλοξενούμενοι, βέβαια, κατέβηκαν στο ματς με πολλές ελλείψεις και με ρόστερ αποτελούμενο από πολλούς νεαρούς ποδοσφαιριστές. Οι «πράσινοι» έκαναν τον καθήκον τους και πήραν τη νίκη φτάνοντας τους 46 βαθμούς, ξεφεύγοντας κι άλλο από τους διώκτες τους.

Τα δυο πρώτα τέρματα της Κοσμηράς τα πέτυχε ο Γεωργίου, μετά από ασίστ που του έβγαλε ο Νιτσιάκος. Στη συνέχεια δυο γκολ έβαλε ο Νιτσιάκος, μετά από ωραία συνεργασία με τους συμπαίκτες του. Στο 5-0 κάθετη πάσα ο Νιτσιάκος και πλασέ ο Γεωργίου. Δυο τέρματα και για τον Βραζιτούλη, το ένα με διαγώνιο σουτ και το άλλο με κεφαλιά, έπειτα από φάουλ. Τελικό 8-0 με σουτ του Σουπέ μέσα από την περιοχή.