Δευτέρα 18 Φεβρουαρίου 2019

"Διπλό" με τριάρα ο Αετός Αετορράχης!!!

Στο γήπεδο Λιμνοπούλας το Κάστρο φιλοξένησε τον Αετό Αετορράχης και γνώρισε την ήττα με σκορ 0-3!

Οι «οράνιε» πήραν ένα ακόμη σημαντικό «τριποντο» και έφτασαν τους 25 βαθμούς, όσους έχει και το Κάστρο.

Το σκορ άνοιξε πολύ νωρίς, μόλις στο 6ο λεπτό με ωραίο γυριστό σουτ ο Πατσιούρας. Στο 40΄ ωραία παράλληλη μπαλιά του Τζώρτζη, πλασέ του Γεωργούλη, άουτ  η μπάλα. Στο 45΄ ωραία κάθετη πάσα του Γερογιάννη Μ και ο Καλογιάννη με πλασέ κάνει το 0-2.

Στο 47΄ διαγώνιο σουτ του Καλογιάννη, αποκρούει ο Σκανδάλης. Στο 65΄ σουτ του Σόντη, αποκρούει ο Σκανδάλης. Στο 70΄ ο Πατσιούρας εκτελεί κόρνερ, η μπάλα στον Γερογιάννη Μ. εκτός περιοχής, δυνατό σουτ του δεύτερου για το 0-3. Στο 90΄τετ-α-τετ του Τραγουδάρα Δ. με τον Κρανά, νικητής ο τερματοφύλακας της Αετορράχης.