Κυριακή 17 Φεβρουαρίου 2019

Πέτρος Σιούλης : "Αναλαμβάνω την ευθύνη για την κακή διαχείριση στα τελευταία λεπτά του ματς"!!!

Ο προπονητής του Π.Α.Ο. Πεντέλης δήλωσε μετά το τέλος της αναμέτρησης με το Νεοχωρόπουλο πως είναι ευχαριστημένος από τους ποδοσφαιριστές του και ότι αναλαμβάνει την ευθύνη για τη σημερινή ήττα.

Αναλυτικά η δήλωση :

"Οι ποδοσφαιριστές μου μπήκαν αποφασισμένοι για να κερδίσουν το ματς και τους αξίζουν πολλά συγχαρητήρια. Κατάφεραν να προηγηθούν με  2-0 στο  ακολουθώντας πίστα το πλάνο παιχνιδιού μας. Στην επανάληψη το Νεοχωρόπουλο πήρε παραπάνω μέτρα στο γήπεδο όμως μείωσε  εκμεταλλευόμενο τις δύο εσφαλμένες  εκτιμήσεις μας από την άσπρη βούλα για το 2-2 σε πολύ κομβικό χρονικό σημείο. Εν συνεχεία έχοντας και  το μομέντουμ με το μέρος τους οι γηπεδούχοι σημείωσαν ακόμη δύο τέρματα για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα. Όσον αφορά την αυτοκριτική, αναλαμβάνω την ευθύνη για την κακή διαχείριση στα τελευταία λεπτά του ματς που είχε ως συνέπεια την ήττα.  Δυστυχώς η απειρία μου ως προπονητής κόστισε στο συγκεκριμένο ματς και η Πεντέλη γνώρισε την πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα μετά από 15 αγωνιστικές. Εξακολουθούμε  να δουλεύουμε για κάθε παιχνίδι ξεχωριστά και παραμένουμε προσηλωμένοι στο  στόχο μας. Πολλά συγχαρητήρια επίσης στη διαιτησία και στους ποδοσφαιριστές του Νεοχωρόπουλου για τη συμβολή τους στο εξαιρετικό ματς με αρκετές εναλλαγές συναισθημάτων που είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν όσοι βρέθηκαν στο γήπεδο!"