Κυριακή 17 Μαρτίου 2019

Και πάλι Κουτσογιάννης, Κόντσικα – Ελληνικό : 0-1!!!

Στο γήπεδο Κόντσικας η τοπική ομάδα φιλοξένησε το Ελληνικό και γνώρισε την ήττα με σκορ 0-1!

Οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να εκμεταλλευτούν την έδρα τους και να συνεχίσουν με νίκη, μετά την επικράτηση στο ντέρμπι της προηγούμενης αγωνιστικής, όποτε παραμένουν στη 3η θέση με 44 βαθμούς στους. Το Ελληνικό χωρίς άγχος και με συνήθη ύποπτο τον Κουτσογιάννη πήρε τη νίκη.

Το μοναδικό γκολ τη αναμέτρησης μπήκε στο 60΄, όταν ο Τσιάβος έπαιξε ωραία τον 1-2 με τον Κουτσογιάννη κι ο τελευταίος σούταρε για το 0-1. Οι φιλοξενούμενοι είχαν καλές στιγμές στο 1ο ημίχρονο με τους Κουτσογιάννη και Στεργίου Α. και μια ακόμη στο 93΄με τον Στεργίου Φ..

Η Κόντσικα απείλησε στο 1ο ημίχρονο με κάποια σουτ του Αλιάι και στην επανάληψη ο Γκουρμπάτσης χάνει καλή ευκαιρία μέσα από την περιοχή.