Σάββατο 30 Μαρτίου 2019

Στην Κατσικά το γειτονικό ματς, 1-0 την Καστρίτσα!!!

Στο γήπεδο Κατσικάς η τοπική Θύελλα υποδέχτηκε τον γειτονικό Αγροτικό Καστρίτσας και πήρε τη νίκη με σκορ 1-0!

Οι «κόκκινοι» έφτασαν τους 47 βαθμούς και ανέβηκαν και πάλι στην 3η θέση μετά από καιρό. Οι «κιτρινόμαυροι» παρέμειναν στους 31 και τη 10 η θέση.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρηση μπήκε στο 16ο λεπτό, με κεφαλιά του Μπελεβέτη, έπειτα από σέντρα του Γιαννάκη. Στη συνέχεια πολύ καλή ευκαιρία του Γιαννάκη και του Γούλα Ν., που απέκρουσε ο αντίπαλος τερματοφύλακας. Στο 33΄ πλασέ του Αντωνίου, λίγο άουτ και 2 λεπτά μετά σουτ του Πότση άουτ.

Στην επανάληψη ένα σουτ του Πότση για την Καστρίτσα κι ένα του Γιαννάκη για την Κατσικά δεν απείλησαν ιδιαίτερα. Αποβολή είχαμε και για τις δυο ομάδες, ο Λισγάρας αποβλήθηκε για τους γηπεδούχους και ο Γιάκος για τους φιλοξενούμενους.

Κατσικά: Γιαγτζόγλου, Νικολάου, Λισγάρας, Βαρζτιώτης, Παπαβασιλείου, Γούλας Γ.  (46΄ Μάντζιος), Αντωνίου, Τάτσης, Γιαννάκης (88΄ Μπίνας), Μπελεβέτης (53΄ Καλογερόπουλος), Γούλας Ν.

Καστρίτσα: Κατσίλας (46΄ Γκοτζιας), Τσιάκος (28΄ Μπιστιόλης), Ρίζος, Καραγιάννης, Κρανάς, Γιάκος, Πότσης, Κύρκος, Μπάρκας, Κατζιώτης, Μπισέλας