Σάββατο 16 Μαρτίου 2019

Μοιράσια στην Κόνιτσα για Πίνδο και Μέτσοβο, στο τελικό 1-1!!!

Στο Δημοτικό Στάδιο Κόνιτσας η τοπική Πίνδος υποδέχτηκε το Μέτσοβο και το ματς έληξε ισόπαλο με σκορ 1-1!

Οι «μπλε» αν και προηγήθηκαν στο σκορ, δέχτηκαν την ισοφάριση στο 87ο λεπτό και έφυγαν με το βαθμό της ισοπαλίας από την ακριτική κωμόπολη. Ένας βαθμός που είναι πολύτιμος για τους γηπεδούχους, οι οποίοι έφτασαν τους 24, δυο πάνω από το Νησί, που πήρε άκοπα το «τρίποντο» από τη Μουσιωτίτσα.

Το σκορ άνοιξε ο Τσουλιάη Θ. με ωραίο πλασέ, μετά από πάσα του Παλαιοπάνου. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 87΄ με καταπληκτική εκτέλεση φάουλ του Δημόπουλου, ενώ διαμαρτύρονται και σε μια φάση για χέρι των αντιπάλων μέσα στην περιοχή.

Στο 12 ο Κίτσιος χάνει ευκαιρία σε φάση τετ-α-τετ. Στο 30΄ καλή κεφαλιά του Μήτσου, περνάει άουτ. Στο 60΄ χαμένη κεφαλιά από τον Πούλιο και το 90΄ ο Διαμάντης από κοντά δεν μπορεί να σκοράρει.

Το Μέτσοβο είχε κλασσική χαμένη ευκαιρία με τον Τσουλιάη Θ.. και με τον Τσιόστα Κ., πριν το 0-1. Στο 2ο ημίχρονο απείλησε με τους Τσουλιάη Θ., Τρίτο και Παλαιοπάνο.