Δευτέρα 4 Μαρτίου 2019

Νίκη από ημίχρονο για το Συρράκο, 4-1 την Α.Ε. Γιάννενα!!!

Στο Ενωσιακό γήπεδο ο Σταυραετός Συρράκου υποδέχτηκε την Α.Ε. Γιάννενα και πήρε τη νίκη με σκορ 4-1!

Οι γηπεδούχοι πέτυχαν τέσσερα τέρματα από το πρώτο ημίχρονο και στην επανάληψη κατέβασαν στροφές. Συνεχίζουν να είναι δεύτεροι με 38 βαθμούς.

Ξεκίνημα με ωραία φάση, «σπάσιμο» του Ντόντη από δεξιά, σουτ του Μητρογιάννη εντός περιοχής, αποκρούει ο Ρούκο, στην επαναφορά σουτ του Πεζόδρομου, άουτ η μπάλα. Στη συνέχεια κόρνερ του Ντόντη, η μπάλα διώχνεται εκτός περιοχής, μονοκόμματο σουτ του Πεζόδορμου, στα δίχτυα η μπάλα για το 1-0. Κόρνερ του Ντόντη, αναμπουμπούλα μέσα στην περιοχή της Α.Ε.Γιάννενα, πλασέ του Γκόγκα από κοντά, αποκρούει ο Ρούκο. Σκαφτή πάσα του Ντόντη προς τον Πεζόδρομο, πλασέ στην κλειστή γωνία του Ρούκο από οτν δεύτερο για το 2-0. Ο Λιόντος πιάνει μακρινό σουτ και κάνει  το 3-0. Ο Πεζόδρομος κάνει ωραία προσποίηση από εξιά μέσα στην περιοχή, παράλληλη μπαλιά, στο δεύτερο δοκάρι ο Λιόντος πλασάρει για το 4-0. Τελικό 4-1 στο 2ο ημίχρονο μπαλιά του Δερβέντζα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας και ο Ζήσης πλασάρει εύστοχα.