Κυριακή 14 Απριλίου 2019

Απονομή για το Νεοχωρόπουλου σε ένα ματς γιορτή, 2-2 με τον Ατρόμητο!!!

Στο Ενωσιακό γήπεδο η ομάδα του Νεοχωρόπουλου υποδέχτηκε τον Ατρόμητο κι το ματς έληξε ισόπαλο με σκορ 2-2!

Ένα ματς γιορτή και για τις δυο ομάδες που αποχαιρετούν την Γ΄ Ερασιτεχνική καθώς κέρδισαν την άνοδο στην παραπάνω κατηγορία. Οι «γαλάζιοι» γιόρτασαν και την κατάκτηση του πρωταθλήματος, όπου η απονομή έγινε μετά το τέλος της αναμέτρησης από μέλη της Ε.Π.Σ.ΗΠ..

Στο αγωνιστικό κομμάτι οι «πράσινοι» προηγήθηκαν μόλις στο 6ο λεπτό με σουτ του Παλατζίδη, έπειτα από κόρνερ. Το 1-1 γίνεται από τον Γιαννάκη με ωραία κίνηση και σουτ εντός περιοχής στο 23΄. Στο 35΄ σέντρα του Τάτση, προβολή του Κοσμά στο δεύτερο δοκάρι και 1-2. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι κερδίζουν πέναλτι, το εκτελεί ο Κίτσιος, αλλά αστοχεί. Στο 65΄ ο Γιαννάκης και πάλι σουτάρει εντός περιοχής, αποκρούει ασθενώς ο Ιασωνίδης και η μπάλα πάει στο «γάμα» για το τελικό 2-2. Χαμένες ευκαιρίες υπήρχα εκατέρωθεν, ενώ σημαντικές ήτα οι επεμβάσεις του τερματοφύλακα Ιασωνίδη για τον Ατρόμητο.