Δευτέρα 1 Απριλίου 2019

Χωρίς φρένα το Ασβεστοχώρι, 4-0 τη Ρόνα Ανηλίου!!!

Στο γήπεδο Ασβεστοχωρίου η τοπική ομάδα υποδέχτηκε τη Ρόνα Ανηλίου και πήρε τη νίκη με σκορ 4-0!

Οι γηπεδούχοι έφτασαν έτσι τους 45 βαθμούς και παραμένουν κοντά στις θέσεις των play off, ενώ την Τετάρτη υποδέχονται στο ντέρμπι της αγωνιστικής τον Ολυμπιακό Βοτανικού. Οι φιλοξενούμενοι δεν μπόρεσαν να πάρουν κάτι από το ματς και έχουν μείνει στους 22 πόντους, ενώ κι αυτοί έχουν κομβικό ματς την Τετάρτη με τη Δαφνούλα, στην έδρα τους.

Στο 10 λεπτό πλασέ του Οικονόμου Ι., ο Παίλας Θ. φαίνεται να αποκρούει, αλλά η απόφαση του διαιτητή είναι πως η μπάλα πέρασε τη γραμμή και έτσι γίνεται το 1-0. Στο 34΄ ατομική ενέργεια του Κολιάκη, σπάει στον Μπέτση που πλασάρει για το 2-0. Στο 35΄ εκτέλεση φάουλ του Κουτρούμπα, η μπάλα βρίσκει στον Τσίμπο Ι. και καταλήγει στα δίχτυα για το 3-0. Στο 55΄ ωραία συνεργασία Μπέτση με τον Οικονόμου Ι. κι ο δεύτερος πλασάρει εύστοχα για το τελικό 4-0. Οι φιλοξενούμενοι είχαν ένα δοκάρι με τον Παίλα Γ. κι ένα χαμένο τετ-α-τετ του Χήτα Α..