Δευτέρα 8 Απριλίου 2019

Παραμένει 4ος ο Πωγωνάτος, 4-2 την Κληματιά!!!

Στο γήπεδο Δελβινακίου ο τοπικός Πωγωνάτος υποδέχτηκε την Κληματιά και πήρε τη νίκη με σκορ 4-2!

Οι γηπεδούχοι έφτασαν έτσι τους 51 βαθμούς και είναι στην 4η θέση, μέσα στη ζώνη των play off. Η Κληματιά παρέμεινε στους 35 και την 8η θέση.

Μόλις στο 4ο λεπτό ο Μπέλλος κερδίζει πέναλτι, που εκτελεί εύστοχα ο Παπαλάμπρης για το 0-1. Στο 45΄ είναι η σειρά των γηπεδούχων να κερδίσουν πέναλτι και ο Μούτας να ισοφαρίσει σε 1-1.

Στο 57΄ ο Μπάγιας με γυριστό σουτ, μετά από στημένο, βάζει μπροστά τον Πωγωνάτο ε 2-1. Στο 74΄κάθετη του Βασάκου στον Τσαραώση, αυτός πλασάρει για το 3-1. Στο 88΄ ο Κυπριανός με προβολή μετά από απόκρουση του τερματοφύλακα Μπαλλατζία, μειώνει σε 3-2. Στις καθυστερήσεις του ματς ο Μπουτοβίνας με ατομική ενέργεια και σουτ γράφει το τελικό 4-2.