Δευτέρα 8 Απριλίου 2019

"Διπλό" παραμονής η Βουνοπλαγιά, 1-2 τους Αμπελόκηπους!!!

Στο γήπεδο Λιμνοπούλας οι Αμπελόκηποι φιλοξένησαν τον Αλμυρό Βουνοπλαγιάς και γνώρισαν την ήττα με σκορ 1-2!

Οι γηπεδούχοι παρέμειναν στους 43 βαθμούς, αρκετά πίσω από τις θέσεις των play off, και όπως αναφέρουν θα διεκδικήσουν την επόμενη σεζόν με περισσότερες αξιώσεις την άνοδο. Από την άλλη ο Αλμυρός πήρε ένα πολύ σημαντικό «διπλό» και έφτασε τους 29 βαθμούς, νιώθοντας πιο άνετος για την υπόθεση παραμονή.

Στο 12΄ ο Τσότσολης, μετά από σέντρα του Παράσχη, κάνει το 0-1. Στο 36΄ ασίστ του Κοσμά στον Λιπιώτη που ισοφαρίζει σε 1-1. Στο 64΄ κόρνερ του Τσόδολου και ο Τσοτσόλης από κοντά κάνει το 1-2.
Στο 42΄ ο Κολιός αποκρούει πέναλτι του Ζιάρρα, ενώ στο 93΄ ο Τσοτσόλης εκτελεί πέναλτι, ο τερματοφύλακας Μποζιάτης βρίσκει λίγο τη μπάλα, αυτή χτυπάει δοκάρι και χάνεται η ευκαιρία για χατ-τρικ. Οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με τον Κοσμά σε φάση τετ-α-τετ, ενώ χαμένα τετ-α-τετ είχαν οι Λιπιώτης και Βλάχος.