Δευτέρα 8 Απριλίου 2019

Μια ακόμη ανατροπή για την Πεντέλη, 3-1 τη Ζίτσα!!!

Στο ξερό γήπεδο Σταυρακίου η Πεντέλη υποδέχτηκε την ομάδα της Ζίτσας και πήρε τη νίκη με σκορ 3-1!

Οι φιλοξενούμενοι αν και προηγήθηκαν δεν κατάφεραν να πάρουν κάτι από το ματς και έτσι με 6 βαθμούς διαφορά από τον 3ο Ατρόμητο και με μια αγωνιστική να απομένει χάνουν το τρένο της ανόδου. Οι «αρκούδες» από την άλλη επανήλθαν στις νίκες μετά το ματς με τον Ατρόμητο, πετυχαίνοντας μια ακόμα ανατροπή στη φετινή σεζόν.

Οι φιλοξενούμενοι στο 1ο ημιχρονο μπήκαν καλύτερα και έχασαν ευκαιρίες με τους Κιόση και Ζότα. Στο 34΄ μετά από εκτέλεση κόρνερ και σύγχυση μέσα στην περιοχή της Πεντέλης ο Παντούλας σούταρε και έκανε το 0-1.

Στο 50΄ο  Λαμπρίδης κερδίζει πέναλτι, το εκτελεί εύστοχα ο Γούσης και ισοφαρίζει σε 1-1. Στο 53΄ πολύ ωραίο διαγώνιο σουτ του Βέλλιου για το 2-1. Στο 88΄ ωραία ατομική ενέργεια και ασίστ του Γούση στον Κωστούλα, που από κοντά δεν δυσκολεύεται να διαμορφώσει το τελικό 3-1.