Κυριακή 21 Απριλίου 2019

Με τεσσάρα έκλεισε τη χρονιά η Α.Ε. Γιάννενα!!!

Στο γήπεδο Στάθης Τσανακτσής η Α.Ε. Γιάννενα υποδέχτηκε τον Α.Ο. Μουζακαίων και έκλεισε τη χρονιά με νίκη 4-1!

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που άνοιξαν πρώτοι το σκορ με ωραίο σουτ του Ρούμπου. Ο Τσανκάι ισοφαρίζει με διαγώνιο σουτ για τους «οράνιε». Στη συνέχεια δυο καλά άουτ του Μπούρμπου για τους Μουζακαίους, το ένα πέρασε λίγο άουτ και το άλλο το απέκρουσε ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων. Στη συνέχεια σέντρα του Κουρή, η μπάλα κάπου κοντράρει, φτάνει στον Ζήση, που πλασάρει για το 2-1. Ο Μπαρμπούτης με ατομική ενέργεια και σουτ κάνει το 3-1, που ήταν σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη σέντρα του Κουρή, σουτ του Ζήση, λίγο άουτ η μπάλα. Σουτ του Κουρή, λίγο έξω η μπάλα. Ατομική ενέργεια και πλασέ του Τσανκάι από κοντά, αλλά η  μπάλα περνάει άουτ. Το τελικό 4-1 με ωραία ατομική ενέργεια και σουτ του Ζήση.