Κυριακή 12 Μαΐου 2019

Τεσσάρα και με πλεονέκτημα στα play off η Κόντσικα!!!

Στο πλαστικό γήπεδο Ανατολής οι Ραφταναίοι φιλοξένησαν την ομάδα της Κόντσικας και ηττήθηκαν με σκορ 0-4!

Το ματς στιγματίστηκε και από τον τραυματισμό του τερματοφύλακα των «Λύκων» Λοκοβίτη και διεκόπη για περίπου 20 λεπτά στο 1ο ημίχρονο, αφού ήρθε ασθενοφόρο να το παραλάβει.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι φιλοξενούμενοι πήραν μια νίκη που τους βάζει με πλεονέκτημα 2 βαθμών στα play off ανόδου, έχοντας φτάσει τους 65 βαθμούς.

Το 0-1 έκανε ο Βελογιάννης με ωραίο πλασέ. Στη συνέχεια ο Κοσμάς από κοντά δεν αστόχησε για το 0-2. Το 0-3 έγινε με σουτ του Αναγνώστου από το ύψος της περιοχής. Στο 0-4 η μπάλα φεύγει από τα χέρια του αντίπαλου τερματοφύλακα και ο Πασσαδής σκοράρει. Οι «Λύκοι» απείλησαν μόνο με τον Βασιλείου σε κάποιες στιγμές, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.