Κυριακή 12 Μαΐου 2019

Φινάλε με νίκη για τον Αγροτικό Αστέρα - Στα play out η Ζωοδόχος!!!

Αποτέλεσμα εικόνας για γηπεδο παρακαλαμου

Στο γήπεδο Παρακαλάμου ο τοπικός Αγροτικός Αστέρας υποδέχτηκε την ομάδα της Ζωοδόχου και πήρε τη νίκη με σκορ 3-2!

Το βαθμολογικό ενδιαφέρον ήταν μονόπλευρο, καθώς οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που ήθελαν βαθμούς από το συγκεκριμένο ματς για να είναι σίγουροι πως θα συμμετέχουν στη διαδικασία των play out. Τελικά παρά την ήττα, αφού ηττήθηκε και το Κουτσελιό, η Ζωοδόχος το προσπερνά για ένα βαθμό και συμμετέχει αυτή σ’ αυτό το μίνι πρωτάθλημα.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν τη πρώτη καλή στιγμή, με συρτό σουτ του Τσιντα και την μπάλα να περνάει λίγο άουτ, ενώ και ο Σιώτας είχε καλές στιγμές. Στο 35΄ σέντρα του Σιώτα και ο Αναστασιάδης πλασάρει γι το 0-1. Δεν περνάνε 4 λεπτά και οι γηπεδούχοι κερδίζουν πέναλτι, σε ανατροπή του Ορφανού από τον Βλάχο, το οποίο εκτελεί εύστοχα ο Ηλιόπουλος για το 1-1.

Στο 52΄ ο Ορφανός κάνει ωραία παράλληλη μπαλιά και ο Παπαρούνας από κοντά πλασάρει για το 2-1. Στο 55΄ ο Σιώτας απαντά με σουτ εντός περιοχής για να γίνει το 2-2. Στο 66΄ σουτ του Ορφανού, στο δοκάρι η μπάλα, αναμπουμπούλα μέσα στην περιοχή της Ζωοδόχου και ο Παπαρούνας από κοντά πλασάρει για το 3-2. Λίγο μετά μια παράλληλη πάσα του Παππά, ο Ορφανός από πολύ κοντά δεν μπορεί να σκοράρει και να τελειώσει την υπόθεση νίκη. Τελευταία ευκαιρία, ένα καλό και δυνατό σουτ του Φαρμάκη, που περνάει λίγο άουτ.