Σάββατο 23 Νοεμβρίου 2019

Εξάσφαιροι Καππαδόκες, με χατ -τρικ Λέτσιου!!!

Καταιγιστικοί σήμερα οι Κραψήτες - Καππαδόκες που επιβλήθηκαν του Αετού Αετορράχης με σκορ 6-1, ενώ χατ - τρικ πέτυχε ο Λέτσιος!

Το σκορ άνοιξε στο 15' ο Κωσταντής με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ. Στη συνέχεια ανέλαβε δράση ο Λέτσιος που σημείωσε το 2-0 σε φάση τετ α τετ.

Οι γηπεδούχοι συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και το δεύτερο μέρος. Στο 55ο λεπτό ο Βλάχος με σουτ, έπειτα από κόρνερ και κόντρες, έκανε το 3-0 και στο 70' ο Λέτσιος κέρδισε πέναλτι αναλαμβάνοντας την εκτέλεση και ευστόχησε για το 4-0. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν προσωρινά το σκορ στο 75' με σουτ του Γερογιάννη Μ. Στο 75' ο Λέτσιος ολοκλήρωσε το προσωπικό του χατ τρικ με πανέμορφη ατομική ενέργεια ενώ το τελικό 6-1 έγραψε ο Ευθυμίου στις καθυστερήσεις με εύστοχη εκτέλεσε πέναλτι.  Δοκάρι είχε ο Καλτσούνης των φιλοξενούμενων με κεφαλιά.