Δευτέρα 9 Δεκεμβρίου 2019

Επιστροφή στις νίκες ο Πανζαγορισιακός, 2-1 τη Ζίτσα!!!

Επιστροφή στις νίκες για τον Πανζαγορισιακό μετά από 3 αγωνιστικές, αφού επικράτησε της Ζίτσας ε 2-1 το γήπεδο Τσεπέλοβου!

Στο 31΄ ο Μπέσης κάνει τη σέντρα, ο Χατζής πλασάρει για το 1-0. Στο 52΄από κόρνερ των φιλοξενούμενων και ο Κώστας Μ. που βρίσκει τη μπάλα βάζει αυτογκόλ για να γίνει το 1-1. Στο 85΄ σέντρα του Καραβασίλη από αριστερά σε φάση αντεπίθεσης, άπιαστη κεφαλιά του Κώστα Μ., στο απέναντι «παραθυράκι» της εστίας του Πατσιά για το 2-1.

Οι φιλοξενούμενοι παρά την ήττα είχαν αρκετές ευκαιρίες και στο 1ο ημίχρονο με τον Ζότα σε τρεις περιπτώσεις και τον Παντούλα με ένα σουτ, καθώς κι ένα καλό σουτ του Ζότα στην επανάληψη, αλλά ο τερματοφύλακας Βλάχος ήταν εξαιρετικός και απέκρουε.
Οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι σε σουτ του Χατζή, στο δεύτερο ημίχρονο κι ένα πολύ καλό σουτ του Μπέση, που απέκρουσε ο Πατσιάς.