Κυριακή 12 Ιανουαρίου 2020

Άφησε δυο βαθμούς το Σταυράκι με τη μαχητική Πεντέλη!!!

Δυο βαθμούς απώλεσε το Σταυράκι στο Ενωσιακό με αντίπαλο την Πεντέλη και τελικό σκορ 2-2!

Οι «αρκούδες», βέβαια, έχουν ενισχυθεί και δείχνουν αρκετά ανταγωνιστικές. Το Σταυράκι από την άλλη έφυγε από την κορυφή, που μοιράζονται πλέον Ζωοδόχος και Ροδοτόπι.

Το σκορ άνοιξε ο Γκεσούλης με σουτ από το ύψος της περιοχής, έπειτα από κόρνερ. Οι γηπεδούχοι ισοφαρίζουν με κεφαλιά του Παπαδημητρίουέπειτα από κόρνερ. Πέναλτι για το Σταυράκι, όταν ο Σιάκκας κάνει ωραία γύρισμα στον Ζάγκα μέσα στην περιοχή, αλλά ανατρέπεται. Την εσχάτη των ποινών εκτελεί εύστοχα ο Γκεσούλης για το 1-2. Το τελικό 2-2 διαμόρφωσε ο Λαμπρίδης με ωραίο τελείωμα, μετά από λάθος της αντίπαλης άμυνας.

Δοκάρι είχε ο Κώτσης στο πρώτο ημίχρονο για την Πεντέλη, όπως και ο Μήτσης μια κεφαλιά, που απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Σταυρακίου. Στην επανάληψη χαμένα τετ-α-τετ των Λαμπρίδη και Κωστούλα.

Το Σταύρακι είχε δοκάρι με τον Τούση και ο Μαργιόλας αρκετές χαμένες ευκαιρίες, ενώ τραυματίστηκε, όταν του γύρισε το πόδι σε ανύποπτη στιγμή.