Δευτέρα 3 Φεβρουαρίου 2020

Πολύ σημαντική νίκη το Κεφαλόβρυσο, 4-2 το Ροδοτόπι!!!

Πολύ σημαντική νίκη ήραν τα «αγριοκάτσικά» του Κεφαλόβρυσου, που επικράτησαν του Ροδοτοπίου εντός έδρας με σκορ 4-2!

Και οι δυο ομάδες παρατάχθηκαν με αρκετές ελλείψεις, αλλά οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν το «τρίποντο», που τους πάει στους 19 βαθμούς. Αντιθέτως οι «πράσινοι» έμειναν στους 34 και είναι στη 3η θέση μαζί με Νεοχωρόπουλο.

Το σκορ άνοιξε στο 20ο λεπτό ο Ζουρνατζής με ωραίο πλασέ και στο 35΄ο Καμονάς με πέναλτι έγραψε το 2-0. Εκεί έμεινε με 10 παίκτες η ομάδα του Ροδοτοπίου, όταν ο τερματοφύλακας Πεσκελίδης αντίκρισε την απευθείας κόκκινη κάρτα.

Στο 54΄ο Καμονάς και πάλι με σουτ εκτός περιοχής κάνει το 3-0 για τα «αγριοκάτσικα». Οι φιλοξενούμενοι μέσα σε δυο λεπτά πήγαν να κάνουν τη ζημιά, όταν στο 70΄ ο Λούζης με σουτ εκτός περιοχής μειώνει σε 3-1 και δυο λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης με κεφαλιά κάνει το 3-2. Στο 85΄ όμως ο Τάσσιος με κεφαλιά, μετά από σέντρα, διαμορφώνει το τελικό 4-2. Οι γηπεδούχοι είχαν κι αυτοί αποβολή στο 67΄,  με δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Θωμαίδη. Ενώ το Ροδοτόπι φωνάζει για ένα ακυρωθέν γκολ του Λούζη.