Δευτέρα 10 Φεβρουαρίου 2020

Ήττα εντός προγράμματος για τα Γιάννενα W.F.C. από τον Π.Α.Ο.Κ.!!!

Φυσιολογική ήττα υπέστησαν τα Γιάννινα WFC. Η ομάδα των Ιωαννίνων ηττήθηκε από τον πανίσχυρο ΠΑΟΚ στο προπονητικό κέντρο Νέας Μεσημβρίας, με 6-0.

Ο Δικέφαλος του Βορρά άνοιξε το σκορ στο 20ο λεπτό με ωραίο σουτ της Κακαμπούκη από τα 25 μέτρα.

Δύο λεπτά αργότερα η Κακαμπούκη διπλασίασε τα τέρματα της μετά από σέντρα της Βαρδαλή, η οποία συνδυάστηκε ιδανικά με την Ζώτου. Στο 38ο η Κακαμπούκη μετά από σέντρα της Βαρδαλή ολοκλήρωσε το χατ-τρικ της.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Σπύρος Φιλίππου, έβαλε στον αγωνιστικό χώρο τις Betancourt και Δημητρίου, με την Κολομβιανή να σκοράρει με την πρώτη επαφή της με την μπάλα, μετά από πάσα της Πούλιου.

Στο 67ο μετά από σέντρα της Betancourt η Δημητρίου σκόραρε στην 150η συμμετοχή της. Στο 86΄ η Betancourt με το δεύτερο προσωπικό της γκολ διαμόρφωσε το τελικό 6-0.