Κυριακή 6 Σεπτεμβρίου 2020

Πρόκριση με τεσσάρα το Ροδοτόπι!!!

Στο γήπεδο Ροδοτοπίου η τοπική Πασσαρώνα υποδέχτηκε τη Χρυσοβίτσα για την Α΄ Φάση του Κυπέλλου και πήρε τη νίκη – πρόκριση με σκορ 4-1!

Πρώτοι απείλησαν οι φιλοξενούμενοι με ένα σουτ του Αλεξίου Α., αλλά στο 25΄ ο Παπαιώαννου Ν. με κεφαλιά νικάει τον Γκόγκο για το 1-0. Λίγο πριν την ανάπαυλα πλασέ του Αργύρη Α. για το 2-0.

Μόλις ξεκίνησε η επανάληψη ο ίδιος παίκτης με ατομική ενέργεια και σουτ έκανε το 3-0. Στο 51΄ σουτ Νούσια, αποκρούει ο Γκόγκος. Τρία λεπτά μετά μακρινό σουτ του Σιώλου Ι., λίγο άουτ η μπάλα. Στη συνέχεια με τη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού ο Αργύρης Α. χάνει δυο ευκαιρίες και για τρίτο προσωπικό τέρμα. Στο 64΄ επίσης άστοχος ήταν ο Πλαιοπάνος για τη Χρυσοβίτσα. Λίγο μετά, όμως, το Ροδοτόπι «κλειδώνει» τη νίκη, όταν ο Μάντζαρης σουτάρει, ο Γκόγκος αποκρούει και στην επαναφορά ο Γκίτσης γράφει το 4-1. Οι φιλοξενούμενοι απαντάνε με δοκάρι του Σιούλη και στο 89΄ο Βασιλείου με ψηλοκρεμαστό σουτ πετυχαίνει το γκολ της τιμής για τους φιλοξενούμενους στο τελικό 4-1.