Κυριακή 6 Σεπτεμβρίου 2020

Πρόκριση για τον Πανζαγορισιακό, 1-3 τα Σερβιανά!!!

Στο γήπεδο Σερβιανών ο τοπικός Θρίαμβος υποδέχτηκε τον Πανζαγορισιακό και γνώρισε την ήττα με σκορ 1-3!

Οι Ζαγορίσιοι προκρίθηκαν επί ενός αντιπάλου ανώτερης κατηγορίας, που όμως τώρα στήνεται σαν ομάδα.

Το 0-1 έγινε με πολύ ωραίο σουτ στη κίνηση από τον Γιώργο Τσουμάνη, μετά από σέντρα του Περικλή Τσουμάνη. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν προσωρινά με ωραία ατομική ενέργεια και σουτ του Παπαρούνα. Το 1-2 έγινε από διαγώνιο σουτ του Μίλτου Κώστα και το 1-3 με σουτ του Μπέση από το ύψος του πέναλτι.

Οι γηπεδούχοι είχαν καλές ευκαιρίες με τον Γκέγκα, ο οποίος σημάδεψε το δοκάρι σε κάποιες περιπτώσεις, όπως δοκάρι είχε και ο Κωστής Α.. Οι φιλοξενούμενοι στο πρώτο ημίχρονο είχαν δυο καλά σουτ του Τσουμάνη Γ., απέκρουσε ο αντίπαλος τερματοφύλακας και στη μια φάση ένας αμυντικός στη γραμμή. Στην επανάληψη άλλα δυο καλά σουτ του Τσουμάνη Γ. πέρασαν άουτ. Επίσης ένα σουτ του Ζήγου, έδιωξε με δυσκολία σε κόρνερ ο γκολκίπερ των Σερβιανών.

Το ρεπορτάζ προέρχεται από πληροφορίες παραγόντων, προπονητών και ποδοσφαιριστών των δυο πλευρών *