Κυριακή 10 Οκτωβρίου 2021

Κουτσελιό : Χωρίς φρένα, 5-0 το Ελληνικό

Μια ακόμη νίκη για το Κουτσελιό, που επικράτησε του Ελληνικού με σκορ 5-0 και συνεχίζει την πορεία του ως φαβορί του Β Ομίλου της Β΄ Ερασιτεχνικής!

Το σκορ άνοιξε ο Κακαράντζας Κ. σε κενή εστία στο 30ο λεπτό, μετά από ωραία ενέργεια του Τασούλα. Στο 47΄ ο Δάσκαλος Α. πλασάρει, η μπάλα κάπου κοντράρει και καταλήγει στα δίχτυα για το 2-0. Στο 60΄ ο Τσακμάκης με πλασέ έκανε το 3-0 και ο Τάτσης στο 63΄ με σουτ το 4-0. Στο 75΄ ο Κακαράντζας Κ. πλάσαρε και διαμόρφωσε το τελικό 5-0.

Πολλές ευκαιρίες για τους γηπεδούχους από τον 1ο ημίχρονο, με τους Κακαράντζα Κ., Κακαράντζα Μ. και Δάσκαλο Ι.. Το Ελληνικό προσπάθησε να απειλήσει με τον Κουτσογιάννη δυο φορές και μια με τον Βλαχογιώργο, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.