Κυριακή 19 Δεκεμβρίου 2021

Νεοχωρόπουλο : Αφιερωμένη στον πρόεδρο η νίκη, 1-5 μεσ΄τον Παρακάλαμο

Με το διπλό έφυγε από τον Παρακάλαμο το Νεοχωρόπουλο, που επικράτησε του τοπικού Αγροτικού Αστέρα Άνω Καλαμά με 1-5!

Οι "γαλάζιοι" αφιερώνουν τη σημερινή τους νίκη στον πρόεδρο της ομάδας, Κώστα Πλιάτσικα, που έλειπε για προσωπικούς λόγους

Το σκορ άνοιξε ο Γιαννέτας στο 11ο λεπτό με σουτ εντός περιοχής. Στο 40΄ ωραία ασίστ του Μπουκουβάλα και ο Δήμας έκανε το 0-2. Δυο λεπτά μετά ο Μπουκουβάλας με απίστευτο γυριστό σουτ έγραψε το 0-3. Στο 53΄ και πάλι ο Μπουκουβάλας με απευθείας εκτέλεση φάουλ ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 0-4. Στο 75΄ ο Βάρφης κερδίζει πέναλτι, το εκτελεί εύστοχα ο Τόλλιας και κάνει το 0-5. Το τελικό 1-5 διαμόρφωσε ο Ηλίας Μ. στο 76΄ με κεφαλιά, έπειτα από κόρνερ. Οι φιλοξενούμενοι είχαν κι ένα δοκάρι με τον Κίτσιο κι άλλη μια πολύ καλή ευκαιρία με τον Κάτσενο.