Κυριακή 30 Ιανουαρίου 2022

Πράμαντα : Επιστροφή στο σπίτι με νίκη, 3-1 την Αετορράχη

Επιστροφή στη φυσική έδρα με νίκη για τα Πράμαντα, που επικράτησαν της Αετορράχης με σκορ 3-1!

Το 1-0 έγινε από ωραία συνεργασία του Μάγκου, που πάσαρε στον Θανάση, αυτός στον Τσάντα και ο τελευταίος με πλασέ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα. Ισοφαρίζει η Αετορράχη με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ασωνίτη. Στη συνέχεια ο Παππάς Π. εκτελεί φάουλ, πηδάει ο Μάγκος και με κεφαλιά βάζει ξανά μπροστά τους γηπεδούχους με 2-1. Το 3-1 ήρθε στην επανάληψη με πέναλτι που κέρδισε ο Μάγκος μετά από ωραία ατομική ενέργεια και εκτέλεσε ο ίδιος εύστοχα.

Τα Πράμαντα είχαν στο 1ο ημίχρονο καλή ευκαιρία σε πλασέ του Θανάση, από ασίστ του Μάγκου, απέκρουσε όμως ο αντίπαλος τερματοφύλακας. Σουτ του Μπέση και πάλι απέκρουσε ο γκολκίπερ της Αετορράχης και κάποια σουτ του Τσάντα πέρασαν άουτ. Οι φιλοξενούμενοι είχαν εκτός του γκολ άλλη μια καλή ευκαιρία σε φάουλ του Ασωνίτη, έσωσαν στη γραμμή οι γηπεδούχοι, ενώ στην επανάληψη που η Πράμαντα είχε δυο αποβολές (Θανάσης, Κουτσός) ανέβασαν ρυθμό και έχασαν ευκαιρίες και πάλι με τον Ασωνίτη, είχαν ένα δοκάρι με τον Γερογιάννη Μ., ένα σε διώξιμο των αμυντικών της Πραμάντας. Διαμαρτύρονται και για μια φάση ότι δεν δόθηκε πέναλτι.