Τετάρτη 9 Φεβρουαρίου 2022

Πίνδος Κόνιτσας : Εξ αναβολής νίκη, 1-0 το Πέραμα

Τη νίκη πήρε η Πίνδος Κόνιτσας σε εξ αναβολής ματς με το Πέραμα, με σκορ 1-0, σε ένα κακό αγωνιστικό χώρο μετά τις πρόσφατες βροχοπτώσεις!

Οι γηπεδούχοι έφτασαν έτσι τους 34 βαθμούς και πλέον η διαφορά από το τρίτο Νεοχωρόπουλο αυξήθηκε στους +10. Το Πέραμα παρέμεινε στους 12 πόντους και είναι τρίτο από το τέλος, μέσα στη ζώνη των Play Out μαζί με Ελεούσα και Αγία Μαρίνα.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε με κεφαλιά ο Μουρεχίδης, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Δημόπουλου. Οι γηπεδούχοι είχαν επίσης ευκαιρίες σε σουτ των Κίτσου και Μουρεχίδη, μια καλή κεφαλιά του Λάμπρου, που απέκρουσε ο Μποζιάρης, όπως κι απέκρουσε και σουτ του νεαρού Ντενόπουλου.

Το Πέραμα από την πλευρά του ταξίδεψε με μόνο 12 παίκτες στην ακριτική κωμόπολη και είχε μια ευκαιρία στο 1ο ημίχρονο με τον Μηλίτση, αλλά απέκρουσε το σουτ του ο αντίπαλος τερματοφύλακας κι άλλη μια στην επανάληψη μετά από αναμπουμπούλα.