Κυριακή 10 Απριλίου 2022

Κεφαλόβρυσο : Επιστροφή στη φυσική έδρα με νίκη, 1-0 επί του Βελισσαρίου

Τη νίκη πήρε το Κεφαλόβρυσο με 1-0 επί του Βελισσαρίου, στη φυσική του έδρα μετά από πολύ καιρό!

Τα «αγριοκάτσικα» έδωσαν το τελευταίο εντός έδρας ματς για τη φετινή σεζόν στο γήπεδο Κεφαλόβρυσου, έχοντας ετοιμάσει και μια μικρή φιέστα, αλλά ο καιρός δεν του έκανε το χατίρι να το απολαύσουν.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε στο 82΄ ο Κολέμπας, μετά από κόρνερ και αναμπουμπούλα μέσα στην αντίπαλη περιοχή. Ο Γιαννάκης είχε ένα δοκάρι στο 1ο ημίχρονο και δυο χαμένα τετ-α-τετ στη συνέχεια. Καλά σουτ είχαν οι Τάχιας και Ποτσης Σ., αλλά δεν βρήκαν στόχο.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν μια καλή ευκαιρία στο 1ο ημίχρονο σε κεφαλιά του Κόκκινου, από φάουλ του Σιάμου, απέκρουσε ο Γεωλδάσης κι άλλη μια στο φινάλε του ματς, μετά από σέντρα του Σιάμου, κεφαλιά του Τερζή, έσωσαν στη γραμμή οι αμυντικοί των γηπεδούχων. Επίσης κάποια καλά σουτ είχε ο Τσακιρίδης.