Τετάρτη 2 Νοεμβρίου 2022

Αντώνης Δημητρίου : "Η γρήγορη ισοφάριση της Κατσικάς μας γύρισε μπούμερανγκ" (Video)

Δηλώσεις παραχώρησε και ο προπονητής του Άτλα/Χουλιαράδες, Αντώνης Δημητρίου, όπου είπε πως η ομάδα του ήταν πολύ καλή, ευτύχισαν να προηγηθούν δυο φορές, όπως και με την Ελεούσα, αλλά δεν μπόρεσαν να διαχειριστούν τον ενθουσιασμό και δέχτηκαν ένα πολύ φθηνό γκολ στην ισοφάριση. Από εκεί και μετά χάσαμε την αγωνιστική ισορροπία μας και οι έμπειροι παίκτες της Κατσικάς το εκμεταλλεύτηκαν κάνοντας το τρίτο γκολ.

Στη συνέχεια μας είπε ότι το γκολ της ισοφάρισης που δέχθηκαν στο αμέσως επόμενο λεπτό από το 2-1, λειτούργησε ως μπούμερανγκ για ένα δεκάλεπτο, όπου ο αντίπαλος θα μπορούσε να κάνει και τέταρτο γκολ. Μετά τις αλλαγές που έγιναν απέκτησε η ομάδα ξανά την κυριαρχία, έχασε ευκαιρίες, έπεσε και σε έναν εξαιρετικό τερματοφύλακα.