Δευτέρα 19 Σεπτεμβρίου 2016

"ΠΑΤΗΣΕ" ΤΗΝ ΤΡΙΠΟΛΙΤΣΑ Ο Π.Α.Ο.Κ.!!!

Το "2 στα 2 " έκανε σήμερα ο Π.Α.Ο.Κ. περνώντας από την Τρίπολη με σκορ 0-2 επί του τοπικού Αστέρα!

Ένας Αστέρας που δεν έχει ξεκινήσει καθόλου καλά το πρωτάθλημα (δυο σερί ήττες), με δεδομένο ότι ενισχύθηκε σημαντικά την μεταγραφική περίοδο ώστε να επανέλθει στις θέσεις που οδηγούν σε ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο.

Οι φιλοξενούμενοι μέσα σε 2 λεπτά τελείωσαν το ματς. Στο 22' ο Κουλούρης εκμεταλλεύτηκε ασταθής απόκρουση του τερματοφύλακα Κοσίτσκι και άνοιξε το σκορ. Στο 24' ο ίδιος παίκτης με σκαστό βολέ άφησε άγαλμα τους αντίπαλους αμυντικούς και τον γκολκίπερ.

Η Τρίπολη βγήκε μπροστά για να μειώσει αλλά δεν τα κατάφερε. Σαν να μην έφτανε η ψυχρολουσία που υπέστησαν, έμειναν και με 10 παίκτες στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, λόγω αποβολής του Μπέρτου. Οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα για την απόφαση αυτή του ρέφερι.

Στο 2ο ημίχρονο ο Αστέρας πίεσε και κέρδισε πέναλτι στο 62', όπου το εκτέλεσε εύκολα ο Ιωαννίδης. Αυτή η εξέλιξη δεν άγχωσε όμως τον δικέφαλο του βορρά, κράτησε το προβάδισμα και είχε δοκάρι στο 76' με τον Ροντρίγκες.