Τρίτη 20 Δεκεμβρίου 2016

Νίκη ο Μαχητής, "Χ" στη Λαψίστα!!!

Στο γήπεδο της Ασφάκας ο Δαβάκης φιλοξένησε τον Μαχητή και ηττήθηκε με σκορ 2-4!

Οι γηπεδούχοι προηγούνταν με σκορ 2-0 ως το 35΄, από εκεί και μετά οι "κόκκινοι" ανέτρεψαν το παιχνίδι και πήραν τη νίκη.

Στο 17΄ ο Μπαρούτας με σουτ άνοιξε το σκορ. Ο ίδιος παίκτης στο 32΄ με κεφαλιά έκανε το 2-0. Τρία λεπτά μετά ο Αλτσιάδης με σουτ μειώνει σε 2-1.

Στο 81΄ ο Παπαδέας ισοφαρίζει σε 2-2 με σουτ. Στο 88΄ και στον 90΄τραγικά λάθη του τερματοφύλακα Μηλιάκη και οι Αλεξανδρίδης και Τσιακτσίρας αντίστοιχα σκοράρουν για το τελικό σκορ.

Στη Λαψίστα Αετός Αγίου Ιωάννη και Πεντέλη έμεινα στο 0-0.

Οι φιλοξενούμενοι έχασαν καλές ευκαιρίες με τους Ντόκο, Βέλλιο και Τσιάλλο, ενώ δοκάρι είχε στο 2ο ημίχρονο ο Τάτσης Δ. με κεφαλιά. Ευκαιρίες έχασαν και οι γηπεδούχοι με τον Χίλιαρχο να λέει "όχι". Ο Αετός διαμαρτύρεται και για ακυρωθέν γκολ στο 80ο λεπτό, ως οφσάιντ.