Τρίτη 20 Δεκεμβρίου 2016

Τρεις φορές προηγήθηκε το Σταυράκι για να πάρει τελικά τη νίκη!!!

Με νίκη πέρασε από το γήπεδο της Ζωοδόχου το Σταυράκι, πραγματοποιώντας καλή εμφάνιση και ενώ προηγήθηκε δυο φορές και ισοφαρίστηκε ισάριθμες, η τρίτη ήταν η "φαρμακερή" που του έδωσε τους 3 βαθμούς.

Ένα ματς με πολλές ευκαιρίες στο 1ο ημίχρονο και το ματς στην ανάπαυλα να είναι στο 2-2. Στην επανάληψη δεν είχαμε πολλές φάσεις, αλλά ήταν αρκετές για το 3ο γκολ του Σταυρακίου.

Το φιλμ του αγώνα :

Στο 7ο μόλις λεπτό ο Τσάγκας σεντράρει από δεξιά και ο Κολιός Χ. με προβολή έκανε το 0-1.

Στο 11΄ο Μαργιόλας με ψήλη μπαλιά βρίσκει τον Τσάγκα, αυτός σε φάση τετ-α-τετ νικιέται από τον Μπάτζιο.

Στο 18΄ πανέμορφο γκολ από τον Νάσιο με σουτ εκτός περιοχής στην αριστερή γωνία του τέρματος.

Στο 21΄ ο Μαργίολας ανατρέπεται από τον Πρεμετή Π.. Την εκτέλεση αναλαμβάνει ο Κολιός Χ. και κάνει το 1-2.

Στο 32΄ ο Μαργιόλας κάνει σέντρα-σουτ, αποκρούει ο Μπάτζιος και στη συνέχεια διώχνουν οι αμυντικοί την μπάλα μακρυά.

Στο 33΄ πέναλτι και για τη Ζωοδόχο. Χέρι του Μανώλη σε σουτ του Μπότσιου. Την εκτέλεση αναλαμβάνει ο Δημητρίου και στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ.

Στο 35΄ ο Βλάχος Χ. εκτελεί ένα πλάγιο, ο Γιόγιακας με κεφαλιά σπρώχνει τη μπάλα ακόμα πιο κοντά στην περιοχή και ο Ντίνος με πλασέ από κοντά ισοφαρίζει σε 2-2.

Στο 37΄ ο Νάσιος Χ. εκτελεί απευθείας φάουλ, αποκρούει με δυσκολία ο Γκάτζιος

Στο 42΄ ο Τσάγκας σεντράρει από δεξιά, ο Κολιός Χ. πιάνει την κεφαλιά από κοντά, αλλά η μπάλα περνάει λίγο άουτ.

Λήξη ημιχρόνου

Στο 50΄ δυνατό σουτ του Κολιού Χ. στην αγκαλιά του Μπάτζιου

Στο 66΄ ο Μαργιόλας από πλάγια με ωραίο ψηλοκρεμαστό σουτ στην απέναντι γωνία κάνει το 2-3 κι χαρίζει τη νίκη στην ομάδα του.

ΖΩΟΔΟΧΟΣ : Μπάτζιος, Βλάχος Χ., Μπότσιος (Μπεκούλης 75'), Ντίνος (Βλάχος Π. 57΄), Δημητρίου, Πρεμετής Π., Νάσιος Χ., Πρεμετής Α., Γιόγιακας (Μπόττης 73΄), Νάσιος Χ., Ζιάκας

ΣΤΑΥΡΑΚΙ : Γκάτζιος, Κολιός Κ., Μανώλης (Γώγος 46΄), Φώτος, Δέρβας, Ναθαναήλ, Κίτσιος, Κολιούσης (Μπούνας 90΄), Τσάγκας (Μάντζιος 77΄), Κολιός Χ., Μαργίολας