Τρίτη 31 Ιανουαρίου 2017

Ανατροπή με τεσσάρα για τους Καππαδόκες!!!

Στο Ενωσιακό γήπεδο το Περιστέρι υποδέχτηκε τους Κραψήτες - Καππάδοκες και ηττήθηκε με σκορ 1-4!

Οι γηπεδούχοι αν και προηγήθηκαν νωρίς και κράτησαν το προβάδισμα μέχρι την ανάπαυλα του ημιχρόνου. Στην επανάληψη όμως δεν άντεξαν στην πίεση των κιτρινόμαυρων και δέχτηκαν 4 γκολ.

Το φιλμ του αγώνα :

Στο 6΄ μακρινό σουτ του Ευθυμίου Χ., η μπάλα χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο 17΄ αντεπίθεση για το Περιστέρι και ο Τσέλος με ψηλοκρεμαστό σουτ ανοίγει το σκορ.

Στο 23΄ ο Μαντόπουλος δέχεται μπαλιά μέσα στην περιοχή, σουτάρει από πολύ κοντά αλλά ο Παππάς αποκρούει με τα πόδια.

Στο 45΄ ο Δούμας πιάνει ωραίο σουτ, η μπάλα κατευθύνεται προς το "γάμα" της εστίας των γηπεδούχων αλλά ο Παππάς βγάζει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου σουτ του Γερογιάννη μέσα από την περιοχή, βγάζει ενστικτωδώς σε κόρνερ ο Παππάς.

Λήξη ημιχρόνου

Στο 52΄ μετά από κόντρες μέσα στην περιοχή του Περιστερίου ο Ευθυμίου Ε. πιάνει το σουτ αλλά η μπάλα περνάει λίγο άουτ.

Στο 58΄ ο Μαντόπουλος εκτελεί κόρνερ, η μπάλα δεν απομακρύνεται όπως πρέπει από την άμυνα του Περιστερίου και ο Δούμας με κοντινό πλασέ ισοφαρίζει.

Στο 70΄ αντεπίθεση για τους γηπεδούχους, ο Καψάλης μπαίνει στην περιοχή από δεξιά αλλά το σουτ του καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των δικτύων.

Στο 75΄ σουτ του Γερογιάννη μέσα από την περιοχή, η μπάλα φεύγει μέσα από τα χέρια του Παππά για το 1-2.

Στο 84΄ ο Παρουτιάδης βγάζει βαθιά μπαλιά στην πλάτη της άμυνας, ο Ευθυμίου Χ. περνάει και τον γκολκίπερ για το 1-3.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα σέντρα από δεξιά για τους κιτρινόμαυρους και με κεφαλιά ο Τσολάκος βάζει αυτογκόλ και διαμορφώνει το τελικό 1-4.

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ : Παππάς, Γιωρσπύρος (Τσολάκος 58΄), Καλούδης (Μιχαήλ 46΄), Ευρενιάδης, Παίδας, Ψυχούδης, Χήρας (Ζώνιος 69΄), Παππάς, Καψάλης, Τσέλος, Ζώγος

ΚΑΠΠΑΔΟΚΕΣ : Καλαντζής, Μαντόπουλος (Παρουτιάδης 76΄), Παπαδόπουλος, Γεωργοκίτσιος, Μανίκης, Ναυρόζογλου, Ζήσης (Αραπογιάννης 69΄),Ευθυμίου Ε., Γερογιάννης, Ευθυμίου Χ., Δούμας