Σάββατο 11 Φεβρουαρίου 2017

"Κίτρινο" το ντέρμπι της Γ΄!!!

Στο γήπεδο Ροδοτοπίου η Κληματιά υποδέχτηκε την αήττητη έως σήμερα ομάδα των Καρυών και επικράτησε με σκορ 1-0!

Ένα πραγματικό ντέρμπι του πρώτου με τον δεύτερο της βαθμολογίας. Πάρα πολύ κόσμο είχε η κερκίδα του γηπέδου, αλλά και πέριξ αυτού αρκετοί ήταν οι θεατές και από τις δυο ομάδες που παρακολουθούσαν το ματς.

Το σκορ άνοιξε στο 35΄ ο Αργύρης με κεφαλιά, μετά από εκτέλεση κόρνερ. Στο 37΄ ο Τζιάτζιος σουτάρει δυνατά, αλλά ο αντίπαλος γκολκίπερ αποκρούει με τα πόδια.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν εξίσου δυναμικά και στο 55΄ είχαν δοκάρι με τον Τζιάτζιο. Τρία λεπτά μετά σουτ του Κοσμά, αποκρούει ο Μπάρκας.

ΚΛΗΜΑΤΙΑ : Γεωργίου, Αργύρης, Κοσμάς (72’ Μαρκούλας), Γκουγιάννος Α., Γκέλης (88’ Γκόγκος), Τζιάτζιος, Νάτσικας, Κόκαλης (77’ Κατσουλίδης), Μπαλατσός, Τζίμας, Βλαχόπουλος

ΚΑΡΥΕΣ : Μπάρκας, Τσώλης, Σπυρόπουλος, Τάτσης Β., Φίνος (85’ Σιώζιος), Μπέλλος, Χαριζάι, Καλογιάννης (70’ Κόκκορης), Τάτσης Γ., Μωραΐτης (62’ Μπαλάσκας), Τσέλα