Σάββατο 11 Φεβρουαρίου 2017

Ανα....γέννηση με τριάρα!!

Στο Ενωσιακό γήπεδο το Ελληνικό σαν τυπικά γηπεδούχος υποδέχτηκε την Αετορράχη και επικράτησε με σκορ 3-0!

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι μιας και οι δυο ομάδες βρίσκονται χαμηλά στη βαθμολογία, ενώ είναι και γειτονικές. Η Αετορράχη βέβαια είχε πολλές ελλείψεις, κυρίως στο χώρο του κέντρου. Το Ελληνικό πάταγε καλύτερα μέσα στο γήπεδο και πήρε μια νίκη που το κράτα ζωντανό στην υπόθεση παραμονή.

Στο 1ο ημίχρονο κάνεις δεν ανοίγονταν και υπήρχαν κυρίως μονομαχίες στο χώρο του κέντρου και έξω από τις περιοχές. Λίγο πριν τελειώσει το ημίχρονο το Ελληνικό ευτύχησε να προηγηθεί κι έτσι στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι θα έπρεπε να πιέσουν. Αυτό και έπραξαν, αλλά στις αντεπιθέσεις δέχτηκαν δυο ακόμη τέρματα και μοιραία γνώρισαν την ήττα.

Το φιλμ του αγώνα :

Στο 44΄ μακρινή μπαλιά από τον Μπεσόπουλο Θ., βρίσκει στα δεξιά τον Γιαννούλη, αυτός σουτάρει αλλά ο Κρανάς αποκρούει.

Στο 45΄ αντεπίθεση για το Ελληνικό, ο Τσιάβος πασάρει στον Κουτσόγιαννη, αυτός σουτάρει αποκρούει ο γκολκίπερ, η μπάλα ξανά στον Κουτσογιάννη και με λόμπα κάνει το 1-0.

Λήξη ημιχρόνου

Στο 61΄ απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Πρέντζα, αποκρούει σωτήρια στη γωνία του ο Μόσχος.

Στο 63΄ ωραίο σουτ από τον Καλτσούνη περνάει λίγο άουτ.

Στο 68΄ ο Κολιούσης από αριστερά, σπάει τη μπάλα μέσα στην περιοχή και ο Κουτσογιάννης από κοντά κάνει το 2-0.

Στο 71΄ ο Γιάννουλης σεντράρει από δεξιά, ωραίο κατέβασμα με το στήθος και σουτ εντός περιοχής από τον Κουτσογίαννη για το 3-0.

Στο 80΄ τετ-α-τετ του Κουτσογιάννη με τον Κρανά, η μπάλα περνάει άουτ.

Στο 82΄ ο Κούτσογιάννης προσπαθεί να κρεμάσει τον Κρανά, αλλά η μπάλα περνάει λίγο διπλά από το αριστερό κάθετο δοκάρι.

Στο 88΄ ο Πιπεριάς της Αετορράχης αποβάλλεται με 2η κίτρινη κάρτα.

ΕΛΛΗΝΙΚΟ : Μόσχος, Μποζέλα, Μπακόλας, Κύρκος (Κουσουρής 12΄), Μπεσόπουλος Ν., Κοτσώνης, Γιαννούλης, Μπεσόπουλος Θ., Κωνστάντης (Κολιούσης 61΄), Τσιάβος (Λάζος 73΄), Κουτσογιάννης

ΑΕΤΟΡΡΑΧΗ : Κρανάς, Τσιόκας, Λαγός (Χριστογιάννης 22΄), Πάνου, Γκούμας, Πιπεριάς, Καλτσούνης, Καχριμάνης, Κατσάνος (Στεφανίδης 75΄), Πρέντζας, Παπανικολάου (Σιώζος 52΄)