Δευτέρα 27 Μαρτίου 2017

Χρυσοβίτσα - "Κύρου" 2-2!!!

Στο γήπεδο Χρυσοβίτσας η τοπική ομάδα υποδέχτηκε το Κάστρο, με το αποτελέσμα να μένει στο ισόπαλο 2-2!

Οι φιλοξενούμενοι γκέλαραν για μια ακόμη φορά τις τελευταίες αγωνιστικές, αλλά παραμένουν στην 2η θέση της βαθμολογίας.

Το σκορ άνοιξε ο Μπούγιας με σουτ εκτός περιοχής σε αντεπίθεση της Χρυσοβίτσας στο 38΄. Οι γηπεδούχοι δημιούργησαν 1-2 ευκαιρίες ακόμα, αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Στη συνέχεια ο Κοκουθάκης προσπάθησε να νικήσει τον Κοντοδήμο, χωρίς να τα καταφέρει.

Στο 61΄ ο Μπαλλατζία παίρνει το ριμπάουντ από ασταθής απόκρουση του Γκούβα και κάνει το 2-1. Στο 62΄ ο Γεωργίου σπάει ωραία τη μπάλα στο ύψος του πέναλτι και ο Κύρου μειώνει σε 2-1. Τρία λεπτά μετά πάλι ο Κύρου εκμεταλλεύεται λάθος συνεννόηση του Κοντοδήμου με τους αμυντικούς της Χρυσοβίτσας, κλέβει τη μπάλα και πλασάρει για το τελικό 2-2. Στις καθυστερήσεις πολύ καλό σουτ του Σπύρου, αποκρούει σωτήρια ο Γκούβας.

ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑ : Κοντοδήμος, Κώστας, Ανυφαντής, Τζαρούχης, Λεοντάρης, Tafa, Στύλος (Νάκος 56΄), Σιώλος, Μπούγιας, Μπαλλατζία (Τζίμας 67΄), Σπύρου

ΚΑΣΤΡΟ : Γκούβας, Μπαρμπαλιάς, Γεωργίου, Παύλου, Οικονόμου, Σιώκος (Τζώρτζης 46΄), Τραγουδάρας, Τάτσης, Γκόντζος, Κοκουθάκης, Κύρου