Κυριακή 30 Απριλίου 2017

Στην 3η θέση οι Χουλιαράδες!!! Κίνδυνος υποβιβασμού για τους Αμπελόκηπους!!! (Videos)

Στο Ενωσιακό γήπεδο οι Αμπελόκηποι σαν τυπικά γηπεδούχοι φιλοξένησαν τους Χουλιαράδες και γνώρισαν την ήττα με σκορ 1-2!

Μια ήττα που βάζει την ομάδα των Αμπελοκήπων κάτω από τη ζώνη του υποβιβασμού και στέλνει τους φιλοξενούμενους στη 3η θέση να ισοβαθμούν με την Θύελλα Κατσικάς, ενώ στην ισοβαθμία υπερτερούν. Οι γηπεδούχοι πλέον έχουν σοβαρό προβλημα παραμονής στην κατηγορία και ακολουθούν δυο ματς "τελικοί" με Βελισσάριο και Ελεούσα.

Οι Χουλιαράδες μπήκαν πιο επιθετικά και άνοιξαν το σκορ πολύ νωρίς, ενώ συνέχιζαν να πιέζουν για μεγάλο διάστημα του πρώτου μέρους, Οι γηπεδούχοι βγήκαν με αξιώσεις μπροστά κυρίως προς το τέλος του ημιχρόνου και ευτύχησαν να ισοφαρίσουν στο τελευταίο λεπτό.

Στην επανάληψη το παιχνίδι ξεκίνησε με αρκετά νεύρα και ένταση, λόγω κάποιων σκληρών μαρκαρισμάτων. Στη συνέχεια και οι δυο ομάδες δημιούργησαν ευκαιρίες για γκολ, αλλά αυτοί που το πέτυχαν και πήραν τη νίκη ήταν οι φιλοξενούμενοι.

Το φιλμ του αγώνα :

Στο 4΄ κόρνερ του Παράσχη, κεφαλιά του Μιχάλη στο δεύτερο δοκάρι για το 0-1.

Στο 17΄ σουτ του Κολιάκη, αποκρούει ο Γκορτζής.

Στο 30΄ ο Ηλίας κάνει τη κούρσα και περνάει όποιον βρίσκει μπροστά του, αλλά σε φάση τετ-α-τετ νικιέται από τον γκολκίπερ Οικονόμου.

Στο 33΄ σουτ του Νιτσιάκου, αποκρούει στην αριστερή του γωνιά ο Γκορτζής.

Στο 45΄ ο Νιτσιακός με καρφωτή κεφαλιά, μετά από κόρνερ του Γιαννούλη, ισοφαρίζει σε 1-1.

Λήξη ημιχρόνου

Στο 58΄ αρκετή ένταση μεταξύ παικτών των δυο ομάδων μετά από ένα σκληρό μαρκάρισμα.

Στο 61΄ απευθείας εκτέλεση φάουλ του Διαμαντόπουλου, παραλίγο να αιφνιδιάσει τον Γκορτζή.

Στο 74΄ σουτ του Παράσχη από αριστερά, μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια ο Οικονόμου.

Στο 77΄ σέντρα του Νιτσιάκου από αριστερά, προβολή του Γιαννούλη μέσα από την μικρή περιοχή και η μπάλα ψηλά άουτ.

Στο 80΄ σέντρα του Ηλία από δεξιά, κεφαλιά του Τσουμάνη για το 1-2.

Στο 87΄ ο Γιαννόπουλος κάνει μια σέντρα-σουτ, η μπάλα βρίσκει σε αμυντικό των Χουλιαράδων και καταλήγει κόρνερ προ του Ντόντη.

ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ : Οικονόμου, Γεωργίου, Διαμαντόπουλος, Δούμας, Παππάς, Γιαννούλης (Γιαννόπουλος 78΄), Κολιάκης, Γιωτίτσας (Τσίντας 70΄), Κουής (Μπέτζιος 69΄), Νιτσιάκος, Ντόντης

ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΕΣ : Γκορτζής, Ηλίας, Τσακμάκης Μ., Μιχάλης, Γιώτης, Γεράσης (Πιλικίδης 92΄), Μάης (Παππάς 75΄), Γεωργούλης, Λάμπρου, Τσουμάνης, Παράσχης (Κρανάς 90΄)