Σάββατο 19 Νοεμβρίου 2022

Κρανούλα : Έστω και δύσκολα συνέχισε τις νίκες - Ένταση κι εδώ στο τέλος

Συνέχισε τις νίκες η ομάδα της Κρανούλας, με σκορ 2-1 επί της Περιβλέπτου!

Αν και σήμερα δυσκολεύτηκε στην έδρα της, αφού οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ, ενώ είχαν και δοκάρι. Στο φινάλε του αγώνα υπήρξε ένταση μεταξύ ποδοσφαιριστών των δυο ομάδων, που ξεκίνησε από λογομαχία πιο πριν, κατά τη διάρκεια του αγώνα.

Στο αγωνιστικό κομμάτι οι «μπλε» προηγήθηκαν με σουτ του Πασχάλη στο 1ο ημίχρονο. Το 1-1 έκανε ο Γερούκαλης στην επανάληψη, με σουτ εκτός περιοχής. Το τελικό 2-1 έγραψε ο Παντούλης Α. με κεφαλιά.

Οι γηπεδούχοι είχαν κι άλλες καλές ευκαιρίες με τον Ασπιώτη, αλλά απέκρουσε ο αντίπαλος τερματοφύλακας, καθώς και με τον Ανθόπουλο. Η Περίβλεπτος είχε δοκάρι σε σουτ του Καταγή κι άλλη μια πολύ καλή ευκαιρία, όταν ο Πασχάλη έβγαλε κάθετη πάσα στον Παππά Ε., αλλά αυτός σε φάση τετ-α-τετ αστόχησε, με τη μπάλα να περνάει για λίγο έξω.