Κυριακή 27 Νοεμβρίου 2022

Σημαντική νίκη για το Πετσάλι, με 3-2 επί του Αβγού

Τη δεύτερη νίκη του πήρε στο πρωτάθλημα το Πετσάλι, με 3-2 επί του Αβγού, το οποίο αντιθέτως γνώρισε την πρώτη του ήττα!

Το σκορ άνοιξε ο Σιώζης με πλασέ, μετά από ωραία συνεργασία με τους συμπαίκτες του. Το 2-0 έκανε ο Τσαντής με κεφαλιά, έπειτα από κόρνερ. Μείωσε το Αβγό με δυνατό σουτ του Ρούπα Δ. εκτός περιοχής. Οι γηπεδούχοι έκαναν το 3-1 με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σιώζη. Το τελικό 3-2 διαμόρφωσε ο Πλαστήρας από κοντά, μετά από κόρνερ και αναμπουμπούλα μέσα στην αντίπαλη περιοχή.

Οι γηπεδούχοι είχαν κι άλλες καλές ευκαιρίες, με τους Σιώζη και Τσαντή να μην μπορούν να σκοράρουν σε φάσεις τετ-α-τετ στο 1ο ημίχρονο. Στην επανάληψη οι ίδιοι παίκτες, συν ο Γκόγκος είχαν κι άλλες καλές στιγμές. Οι φιλοξενούμενοι εκτός των γκολ είχαν ένα καλό σουτ του Ρούπα Ε. εκτός περιοχής και μια κεφαλιά του Μάντζιου. Αναγκάστηκαν να παίξουν για ένα χρονικό διάστημα με 10, λόγω αναγκαστικών αλλαγών.