Κυριακή 17 Σεπτεμβρίου 2017

Εξάρα το Ροδοτόπι, ως το 70΄ άντεξε με 10 παίκτες η Πράμαντα!!! (Videos)

Στο γήπεδο Ροδοτοπίου η τοπική Πασσαρώνα υποδέχτηκε την Α.Ε. Πραμάντων και πήρε μια ευρεία νίκη με σκορ 6-0!

Οι "πράσινοι" ζευγάρωσαν τις νίκες τους και βρίσκονται στις πρώτες θέσεις με 6 βαθμούς. Αντιθέτως η ομάδα από την Πράμαντα δεν ξεκίνησε καλά στην Α΄ Ερασιτεχνική, καθώς έχει δυο ήττες και 10 γκολ παθητικό στα δυο πρώτα ματς.

Τα άσχημα ήρθαν πολύ νωρίς για την ομάδα των Τζουμέρκων, όταν έμεινε με 10 παίκτες μόλις στο 5΄. Άντεξε μέχρι το 70΄ που δέχτηκε το 2ο τέρμα και μετά κατέρρευσε.

Το 1ο ημίχρονο δεν έχει να επιδείξει πολλά, εκτός του γκολ-πέναλτι των γηπεδούχων. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μπήκαν στο γήπεδο με διάθεση να πιέσουν, αλλά όπως προείπαμε η αριθμητική υπεροχή τους πρόδωσε.

Το φιλμ του αγώνα :

Στο 5΄ ο Παπαγεωργίου σουτάρει από πλάγια, αφού έχει εξουδετερωθεί ο Κάλλιας, ο Χρύσης σταματάει τη μπάλα με το χέρι προ κενής εστίας. Πέναλτι και αποβολή για την Πράμαντα.

Στο 6΄ ο Παπαγεωργίου το εκτελεί εύστοχα.

Στο 45'+ ο Γερογιάννης εκτελεί φάουλ, σε κόρνερ βγάζει ο Στούκας.

Λήξη ημιχρόνου

Στο 48΄ πάσα του Τσάντα στον Γερογιάννη, σουτ του δεύτερου σε κόρνερ βγάζει ο Στούκας.

Στο 67΄ κάθετη του Φειζουλά στον Παπαγεωργίου, στο τετ-α-τετ τον προλαβαίνει ο Κάλλιας.

Στο 68΄ ο Φειζολάι παίρνει τη μπάλα από αριστερά και με σουτ κάνει το 2-0.

Στο 71΄ κόρνερ του Φειζουλά, κεφαλιά του Παπαγεωργίου, στη γραμμή σώζουν η αμυντικοί της Πράμαντας.

Στο 73΄ ο Παπαλάμπρης με ωραίο σουτ κάνει το 3-0.

Στο 74΄ ΄σέντρα του Νίτα από δεξιά, κεφαλιά του Οικονόμου, σε κόρνερ βγάζει ο Κάλλιας.

Στο 76΄ αντεπίθεση για το Ροδοτόπι, ο Οικονόμου κάνει τη κούρσα και σκοράρει για το 4-0.

Στο 80΄ κάθετη του Σοφία στον Παπαγεωργίου για το 5-0.

Στο 85΄ σέντρα ο Νίτας και ο Φειζουλά από κοντά γράφει το τελικό 6-0.

ΡΟΔΟΤΟΠΙ : Στούκας, Νήτας, Πάικας (Βασιλείου 25΄), Καραγιάννης, Τσακανίκας, Φειζουλά, Παπαλάμπρης, Παπάζης (Σοφίας 66΄), Οικονόμου, Παπαγεωργίου, Τσιλοτάι (Ρόγκας 46΄)

ΠΡΑΜΑΝΤΑ : Κάλλιας, Σταύρου, Παγώνας, Χρύσης, Δόσης, Χήρας, Τσάντας, Κονταξής, Βογιατζής(Αρλέτος 81΄) Γερογιάννης, Σιαπλαούρας