Σάββατο 21 Οκτωβρίου 2017

Ο " άγραφος νόμος" τιμώρησε τον Ολυμπιακό Βοτανικού!!! (Videos)

Στο γήπεδο Λιμνοπούλας ο Ολυμπιακός Βοτανικού υποδέχτηκε τον Αγροτικό Καστρίτσας, με το ματς να λήγει ισόπαλο 1-1!

Οι ερυθρόλευκοι αν και έχασαν πάρα πολλές ευκαιρίες στο ματς δεν κατάφεραν να πάρουν το «τρίποντο» της νίκης, αφού η μπάλα ως γνωστόν τιμωρεί. Οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν γκολ 7 λεπτά πριν τη λήξη και πήραν έναν απρόσμενο βαθμό, σύμφωνα με την εξέλιξη του αγώνα.

Ο Βοτανικός μπήκε δυναμικά και προηγήθηκε μόλις στο 7΄, ενώ στη συνέχεια έχασε σπουδαία ευκαιρία να τελειώσει το ματς. Η Καστρίτσα ισορρόπησε και προσπάθησε να απειλήσει μέχρι η λήξη του ημιχρόνου.

Η επανάληψη άνηκε εξ ολοκλήρου τους γηπεδούχους, που έχαναν τη μια ευκαιρία μετά την άλλη, ενώ είχαν και δοκάρι. Όμως ο άγραφος νόμος του ποδοσφαίρου τους τιμώρησε στο φινάλε.

Στο 80΄ η Καστρίτσα φωνάζει για χέρι, αλλά ο διαιτητής έκρινε πως είναι πολύ κοντινή η απόσταση του επιτιθέμενου με τον αμυνόμενο.

Το φιλμ του αγώνα :

Στο 7΄ φάουλ του Κουμπή, κεφαλιά του Κοκκιάδη και το 1-0.

Στο 18΄ σέντρα το Τσακιρίδης, προβολή του Παππά, διώχνει σε κόρνερ αμυντικός του Βοτανικού.

Στο 28΄ σέντρα του Διαμάντη, σουτ του Κοκκιαδη από κοντά, σωτήρια επέμβαση του Γκοτζιά.

Στο 35΄ σουτ του Μπούκα Α. από καλή θέση, ψηλά άουτ.

Στο 38΄ απευθείας φάουλ του Παππά, με γροθιές διώχνει ο Περιστέρης.

Λήξη ημιχρόνου

Στο 50΄ σουτ του Μπαρέκου, μετά από κόρνερ του Ρομποτή, η μπάλα λίγο άουτ.

Στο 52΄ απευθείας φάουλ του Κουμπή, αποκρούει ο Γκοτζιάς.

Στο 53΄ κόρνερ ο Ρομποτής, κεφαλιά του Παλιάγκα στο δεύτερο δοκάρι και η μπάλα λίγο άουτ.

Στο 60΄ τετ-α-τετ του Κοκκιάδη με τον Γκοτζιά, άουτ η μπάλα.

Στο 70΄ σουτ του Μητρογιάννη, σε κόρνερ βγάζει ο Γκοτζιάς.

Στο 74΄ κάθετη του Ρομποτή, πλασέ του Κοκκιάδη, άουτ η μπάλα.

Στο 78΄ ωραία ατομική ενέργεια του Κατζιώτη και σουτ εντός περιοχής, η μπάλα στο δοκάρι.

Στο 80΄ η Καστρίτσα διαμαρτύρεται για χέρι του Παλιάγκα εντός περιοχής. Ο διαιτητής κρίνει πως δεν υπάρχει παράβαση.

Στο 83΄ σέντρα του Παππά, η μπάλα φτάνει στον Μπούκα Δ., που με σουτ σημαδεύει την γωνιά της εστίας του Περιστέρη για το 1-1.

Στο 93΄ ωραίο σουτ του Τσίφτση, περνάει πάνω από την εστία.

ΒΟΤΑΝΙΚΟΣ : Περιστέρης, Γλαβός, Ντρης, Παλιάγκας, Μπαρέκος, Διαμάντης, Τσίφτσης, Ρομποτής, Κατζιώτης, Κουμπής (Μητρογιάννης 65΄), Κοκκιάδης

ΚΑΣΤΡΙΤΣΑ : Γκοτζιάς, Λισγάρας, Τσακιρίδης (Τσίλης 71΄), Τσιάκος, Κούτρας (Γούλας 76΄), Κύρκος, Μπούκας Δ., Μπούκας Α., Βαγγελής, Παππάς, Βασάκος (Τσέλλιος 59΄)