Κυριακή 1 Απριλίου 2018

Δεν τα παρατάει η Α.Ε.Μ., μπλέκει το Ροδοτόπι, που διαμαρτύρεται!!! (Videos)

Στο Ενωσιακό γήπεδο η Α.Ε.Μ. σαν τυπικά γηπεδούχος υποδέχτηκε την Πασσαρών Ροδοτοπίου και πήρε τη νίκη με σκορ 2-1!

Οι γηπεδούχοι με αυτή τη νίκη περνάνε ξανά πάνω από τη ζώνη του απευθείας υποβιβασμού, στη ζώνη των πλει άουτ και βάζουν από κάτω την Κρύα, με ένα βαθμό διαφορά. Οι «πράσινοι» μπλέκουν όσον αφορά την υπόθεση παραμονή, αφού η διαφορά που τους χωρίζει από τη ζώνη των πλει άουτ είναι μόλις ένας βαθμός. Οι φιλοξενούμενοι έχουν αρκετά παράπονα από τη σημερινή διαιτησία και ανέφεραν πως θα υπήρχε κούραση, μιας και το ίδιο διαιτητικό τρίο έπαιξε κι άλλον αγώνα πιο πριν. Η αλήθεια είναι πως υπήρχαν αρκετά λάθη, όσον αφορά κάποια φάουλ, ενδεχομένως σε ορισμένες περιπτώσεις και σε κάποια οφσάιντ, αλλά για τα οφσάιντ πρέπει να έχεις την ίδια ευθεία.

Στο αγωνιστικό κομμάτι τώρα, οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στο ματς και είχαν 1-2 καλές ευκαιρίες πριν σκοράρουν στο 20λεπτο. Στη συνέχεια το Ροδοτόπι προσπάθησε να αντιδράσει και κάπως ισορρόπησε το ματς, αλλά χωρίς να απειλήσει ιδιαίτερα.

Στην επανάληψη η Α.Ε.Μ. έκανε πολύ νωρίς το 2-0 και πήρε άλλον αέρα και την ψυχολογία υπέρ της. Είχε ένα δοκάρι στο 70΄ όπου θα μπορούσε να τελειώσει το ματς. Πέντε λεπτά πριν το τέλος όμως, οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με ένα απρόσμενο σουτ και μέχρι το τέλος πίεσαν πολύ για την ισοφάριση, χωρίς να αλλάζει κάτι.

Το φιλμ του αγώνα :

Στο 5΄ ο Παπαγιάννης βγάζει μπαλιά στον Κοτσώνη, αυτός σουτάρει από πλάγια δεξιά, άουτ η μπάλα.

Στο 13΄ σέντρα του Μπαλαντάνη Ν. προς τον Μπάγια, σουτ του δεύτερου από πλάγια, λίγο άουτ η μπάλα.

Στο 19΄ ασίστ του Μπάγια στον Παπαγιάννη, που πλασάρει για το 1-0.

Στο 28΄ απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Φειζουλά, διώχνει ο Νάκος.

Στο 39΄ σέντρα του Ναβρούζογλου από δεξιά, κεφαλιά του Μπαλαντάνη Κ., λίγο άουτ η μπάλα.

Λήξη ημιχρόνου

Στο 51΄ ο Παπαγιάννης παίρνει τη μπάλα σε αντεπίθεση της Α.Ε.Μ. και πασάρει στον Μπάγια, που με πλασέ γράφει το 2-0.

Στο 66΄ παράλληλη μπαλιά του Πάτση από δεξιά, ο Παπαγιάννης μέσα από τη μικρή περιοχή δεν μπορεί να σκοράρει.

Στο 70΄ λάθος γύρισμα του Τσακανίκα προς τον γκολκίπερ Σταυρόπουλο, ο Παπαγιάννης που καραδοκεί, στέλνει τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και άουτ.

Στο 85΄ πολύ ωραίο σουτ Βάσιου από μακριά για το 2-1.

Στο 93΄ αντεπίθεση για την Α.Ε.Μ, ασίστ του Μπαλαντάνη Κ. στον Ναβρούζογλου, αυτός μόνος του αστοχεί.

Α.Ε.Μ. : Νάκος, Καραγεώργος, Μπαλαντάνης Ν., Μπαλαντάνης Κ., Ναυρόζογλου, Ανανιάδης, Κοτσώνης (Λάγκας 81΄), Πάτσης, Μπάγιας, Ναβρούζογλου (Ζάραγκας 83΄), Παπαγιάννης

ΡΟΔΟΤΟΠΙ : Σταυρόπουλος, Νίτα, Καλογιάννης (Ταμπουράς 64΄), Καραγιάννης, Πάικας, Παπάζης (Τσακανίκας 64΄),Φειζουλά (Βάσιος 77΄), Κυπριανός, Οικονόμου, Ρόγκας, Αβντιλάι (Νούσιας 74΄)