Δευτέρα 24 Σεπτεμβρίου 2018

Πανηγύρια στις καθυστερήσεις για το Ροδοτόπι, 3-2 τη Βουνοπλαγιά!!!

Στο γήπεδο Καρυών η Πασσαρών Ροδοτοπίου υποδέχτηκε τον Αλμυρό Βουνοπλαγιάς και πήρε τη νίκη με σκορ 3-2!

Μια νίκη που ήρθε τις καθυστερήσεις τους ματς και πανηγυρίστηκε έξαλλα, αφού το Ροδοτόπι παραμένει στην κορυφή, παρέα με άλλες 3 ομάδες. Αξίζει να αναφερθεί πως οι «πράσινοι» έπαιζαν με 7 μικρούς στη σύνθεση τους.

Το Ροδοτόπι άνοιξε το σκορ στο 12΄ από κεφαλιά του Βάσιου, έπειτα από κόρνερ. Στη συνέχεια ο Πασχάλης έχασε δυο καλές ευκαιρίες ε φάσεις τετ-α-τετ. Στο 40΄ κάθετη του Τσοτσόλη στον Καλογερόπουλο, κι αυτός με πλασέ στην απέναντι γωνία ισοφαρίζει σε 1-1. Στο 43΄ σουτ του Τσόδουλου, αποκρούει ο γκολκίπερ του Ροδοτοπίου και στην επαναφορά ο Ζώτος σουτάρει για το 1-2.

Στην επανάληψη το ματς ήταν μοιρασμένο, αλλά στο 83΄ ο Τσιλοτάι με δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής ισοφαρίζει σε 2-2. Στο 91΄ όμως ο Παπαιώαννου Ν. που είχε περάσει σαν αλλαγή, με προσωπική ενέργεια και ντρίπλες περνάει τους αντίπαλους αμυντικούς, πλασάρει στη γωνία για το τελικό 3-2.