Κυριακή 23 Σεπτεμβρίου 2018

Βρόχη τα γκολ στην επανάληψη και Ελεούσα - Μέτσοβο : 5-2!!!

Στο γήπεδο Θεόδωρος Λώλης η Θύελλα Ελεούσας υποδέχτηκε τον Π.Α.Σ. Μέτσοβο και πήρε τη νίκη με σκορ 5-2!

Οι κιτρινόμαυροι έφτασαν τους 7 βαθμούς με δυο νίκες και μια ισοπαλία, ενώ το Μέτσοβο παρέμεινε στους 3 που κέρδισε στην έδρα του από τη Ζωοδόχο.

Το σκορ άνοιξε στο πρώτο ημίχρονο ο Νάκος με πλασέ μέσα από την περιοχή, μετά πο ασίστ του Βελτσίστα. Το σκορ ημιχρόνου ήταν το 1-0.

Στην επανάληψη μπήκαν συνολικά 6 τέρματα. Το Μέτσοβο ισοφάρισε κεφαλιά του Τσουλιάη Ι.. Ο Βελτσίστας όμως είχε απάντηση και με πλασέ έκανε το 2-1. Το 3-1 έγινε από τον Νάκο με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Στη συνέχει ο Τρίτος με προβολή μειώνει σε 3-2. Το 4-2 γίνεται με κεφαλιά του Τζουρμανά, μετά από κόρνερ. Τελικό 5-2 με ωραίο σουτ του Βελτσίστα.

Στο 3-2 το Μέτοβο είχε καλές ευκαίριες με τον Σταχούλη να ισοφαρίει, αλλά δεν τα κατάφερε.